Urlop na wyspie

Angielskie wschodnie wybrzeże posiada niezaprzeczalną zaletę, a jest nią znikoma ilość turystów w porównaniu do Kornwalii. Faktem jest, że pojechaliśmy na wakacje na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego i stąd zapewne cisza i spokój w ośrodku będącym z nazwy miejscem wypoczynku rodzin z pociechami. Ulokowano nas dwoje w miejscu przeznaczonym dla ośmiu osób. Celowo użyłam słowa „miejscu”, bo konia z rzędem każdemu, kto wie jakiego polskiego słowa powinnam użyć. Przed urlopem pochwaliłam się koleżance z Polski, że będę mieszkała w karawanie. Lucyna patrzyła na mnie z nieukrywanym przerażeniem, po czym przestała się do mnie odzywać. Ja ją nawet rozumiem, wariatów spędzających urlopy w karawanie powinno się izolować od zdrowej społeczności. A zupełnie serio, kto mi powie jak się nazywa hmm… domek ze zdjęć?
Isle of Sheppey z nazwy jest wyspą. Wychowana na pobudzających wyobraźnię przygodach Robinsona Crusoe, docierając na miejsce przeżyłam niemałe rozczarowanie. Wiadukt łączący to miejsce ze stałym lądem posiadał po trzy pasy ruchu w każdą stronę. Potężne reklamy Tesco, Sainsbury’s i innych pomniejszych sklepów były widoczne z daleka. Już nie wspominając o tym, że co to za wyspa, skoro od lądu nie dzieli jej woda? Oto nasz dwudziesty pierwszy wiek, w którym bez miliona dolarów na zakup wyspy na Oceanie Spokojnym, pozostaje mi powrót do przeszłości.
Li i tylko.

 

One Comment

  1. MS

    Taki domek to oczywiście mobile home, a po polsku chmmm karawan haha 🙂 Jako, że jestem posiadaczką dużej rodziny, to jest to idealne zakwaterowanie dla nas 🙂
    Fajnie, że udało mi się trafić na Twój blog 🙂 Zapraszam do siebie, ja mieszkam w okolicach Newcastle upon Tyne:
    https://www.zlapacchwile.com/

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s