Wiosna

Kalendarz rządzi się swoimi prawami. My w samym oku cyklonu, a za oknem wiosna pełną gębą. Obowiązują liczne zakazy i nakazy. Stosuję się do nich bez mrugnięcia okiem. Raz dziennie wolno wyjść na spacer, to wychodzę. Z tego wychodzenia przybędzie tu każdego dnia kilka nowych zdjęć. Efekt uboczny – kronika moich małych wypraw do miejsc programowo bezludnych.

A na koniec monolog Pani Anieli, w wykonaniu Ireny Kwiatkowskiej, z filmu Lata dwudzieste… lata trzydzieste.

Jaką dziwną, tajemniczą siłę ma w sobie wiosna. Na wiosnę wszystko wyrasta i pnie się ku górze. Rolnik użyźnia swoją ziemię wg wskazówek polskiego radia, tu macają krówki, tam doją kury, wiosna w całej pełni.

Kwitną tulipany i tulipanie. Tuberkulozy i niezapinajmajtki, to jest, niezapominajki. Drzewa się rozwijają, kobiety się rozbierają.

Wszystkie żyjące stworzenia chciałyby się kochać. Człowiek z człowiekową. Pies z piesową. Gołąb z gołąbkową. Samochód z dorożką. Solniczka z pieprzniczkiem. I guzik z dziurką.

 

One Comment

  1. Olala

    niezapinajmajtki i konwalie to moje ulubione! JUZ mnie przekonal ten test.
    A ze wiosna tego roku zaskoczyka nas wszystkich uryc sie nie da. Refleksja nastala i tylko bardzo nieliczni powinni sie temu opierac. Okazuje sie, ze mozna miec czas na wszystko i na telefon do przyjaciela i na lekture, i na spacer i, o zgrozo, na przemyslenia! Byle do wiosny 🙂 Byle ich bylo duzo wiecej, i zeby slonko swiecilo, i zeby sie tylko dobrze dzialo!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s