Alexandra Park w Oldham

Ach, powrócić do zaczarowanej Andaluzji. Zatracić się wieczorem w objęciach Florencji. W głowie co rusz inna mapa wymarzonej podróży. Nagle prask! Pęka mydlana bańka. Pandemia. Siłą rzeczy zaczęłam uważniej przyglądać się temu, co w zasięgu, pod – nie przymierzając – nosem. Cudze chwalicie, a własnego cudzego nie znacie – boć to jednak Anglia przecież, a nie swojskie Bieszczady Z drugiej strony tu jest od dawna mój dom. Stąd już tylko wyjeżdżam i tu potem wracam. A skoro tak, dobrze jest ten swój nowy dom poznać lepiej. Co też czynię od dłuższego czasu, dokumentując swoje peregrynacje w fotografii.

Już mi się wydawało, że okolicę bliższą i dalszą spenetrowałam nieźle, a tu proszę, biała plama na mojej mapie, pod samym progiem prawie. No bo cóż to jest pięć mil.

Aleksandra Park w Oldham. Żadne tam wielkie halo, powiecie i racja – każde miasto w Wielkiej Brytanii ma jakiś park. A w nim zabytkowe budowle, stare drzewa i dużo dworskiej elegancji zadbanych ścieżek i żywopłotów. Racja, Kochani. Jednak park parkowi nierówny, w każdym coś innego, coś ciekawego i niepowtarzalnego. Na mnie w Oldham akurat – padło szaleństwo niespodziewane. Korba, bzik, fioł – niepotrzebne skreślić. Czapla siwa, dwie czaple siwe, mówiąc ściślej. Złapać takie ancymony w kadr to jest gratka dla każdego, kto kocha przyrodę i kocha fotografię. Biegałam więc za nimi, co jest tym bardziej niedorzeczne, że one z reguły stały, jak to czaple. Tylko że nie w tym miejscu akurat, do którego ja ledwie zdążyłam dobiec. Moje gonitwy popłaciły – mam, udało się, mogę Wam pokazać panie czaplowe w całej okazałości. A w ramach efektu ubocznego park, który dla nich tłem tylko. Proszę Państwa, Czapla Siwa (aplauz) 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s